Titulek Zápas dvou rozdílných poločasů na Dukle

Odpovědět

HC Dukla Praha - HC SKP Pardubice 34 : 27 (14 : 16)
Sestava: Culka, Skalický J. - Havlas 2, Forman, Skalický R. 10, Faltejsek 3, Minařík 4, Novotný, Papoušek 1, Šmidrkal, Černík, Vtípil 4, Valenta, Hlaváček 3
Nástup do zápasu parádní, v desáté minutě 4:8, prakticky všechno se dařilo, obrana šlapala, v útoku dobře sehraný signálky (nahazovačka, krátká pětka). Dalších 10 minut bylo vyrovnaných, v posledních desetiminutovce jsme neproměnili několik šancí, náskok se zmenšil na dvě branky. Katastrofální byl nástup do druhého poločasu, za 2 minuty srovnáno, prvních 10 minut prohráno 10:4, Dukla změnila obranu a nám se nedařilo prakticky nic, navíc se jim solidně rozchytal golman a nám propadlo do sítě skoro všechno. Řekl bych, že atmosféra při zápase nebyla ideální, nemluvím jen o druhém poločase, už o přestávce to bylo "mrtvý". No a bez trenéra to prostě v takovýmhle zápase nejde...

Datum 28.09.2008

Titulek Vřelé přivítání nováčkovi

Odpovědět

SK HC SKP Pardubice - TJ Šroubárna Žatec 47 : 20 (20 : 10)
Culka, Skalický J. 1 - Havlas 4, Forman 2, Skalický R. 7, Faltejsek 3, Minařík 4, Novotný 2, Papoušek 5, Šmidrkal 6, Černík 5, Vtípil 7, Hlaváček 1
Ze začátku jsme se museli srovnat s osobní obranou středu, kterou se nás nováček 2. ligy pokusil zaskočit a celkem se mu to i podařilo, když ve čtvrté minutě vedl 2:0. Spojky si uvědomili, kolik prostoru mají, podařilo se pár rychlých breaků a v jedenácté minutě se už zápas odehrával v naší režii (7:3), náskok jsme zvyšovali, nenechali jsme se vylučovat (za celý zápas jen Papén ke konci utkání, kdy už byl asi nedočkavej do sprchy...), po první půli bylo jasno, 20:10. Druhý poločas se postupně proměňoval v naší exhibici , ke konci už soupeř rezignoval, od dvacáté minuty bylo skóre 12:3, z toho 5 branek trumfík na závěr Tomáš Černíků =) Narozdíl od ostatních celků jsme ani nevypustili obranu, takže celkový rozdíl skóre byl hrozivých 27 branek.

Datum 30.09.2008

Vložil Tomáš

Titulek Re: Vřelé přivítání nováčkovi

Odpovědět

Ještě jedna pozitivní věc. Tak jako se nám to vždycky daří se "slabším" soupeřem, jsme tontokrát nepřizpůsobili hru protivníkovým parametrům, ale udrželi si disciplínu až do konce utkání, přičemž fungovala jak obrana a útok. Celou dobu jsme se snažili hrát rychle a bez větších chyb. Za brankáře snad jen, že jsme chytili to co se očekávalo, nic navíc, i když osobně mohu říci, že nejsem se svým výkonem až tak spokojen a že doufám, že se situace zlepší. Nicméně díky kvalitní hře ostatních hráčů, nejsem tentokrát ani já ani Jirka tak na ráně.

Datum 21.09.2008

Titulek 3.kolo - dosud neporažený Jablonec poražen

Odpovědět

ELP Jablonec n.Nisou - Pce 25:26 (12:12)
Sestava: Culka, Skalický J. - Havlas, Skalický R. 6, Faltejsek 6, Novotný, Papoušek 4, Šmidrkal, Hrubý T. 1, Černík, Vtípil 7, Nosil 2, Hlaváček.
Od začátku bylo jasné, že zápas bude velmi dramatický, ale že tolik, nikdo nečekal. Vše začalo rozlosováním, kdy z radosti z výhry jsem vzal místo tradiční strany míč. Možná právě proto, stejně jako my, byly asi i domácí natolik zmatení, že jsme dokázali během prvních 16ti minut dát 9 branek a tím si získat náskok 5ti gólů. Velkou zásluhu na tom nese "trojka" Skalický, Faltejsek, Vtípil, kteří se dokázali semknutou obranou Jablonce prosadit. Další průběh utkání již byl u nás spíše defenzivní, kdy se nám nedařilo rychle rozehrát a v útoku si hodit kvalitní míč se zakončením za golmanova záda. Výsledkem toho bylo postupné vyrovnávání skore do odpískání poločasu, který tím pádem skončil nerozhodně. Do druhé poloviny jsme šli s odhodláním, že závěr prvního poločasu byla chvilková indispozice a že mákneme a pokusíme se zabodovat. Naše rozhodnutí nám kromě protihráčů ztěžovali ještě rozhodčí, kteří jinak z utkání dvou kvalitních celků udělali zápas plný emocí a zbytečných faulů, a to na obou stranách, jedním slovem hotovou "bramboračku". Naštěstí jsme s vypětím všech sil dokázali bojovat během celého druhého poločasu jak v útoku tak v obraně, přičemž výsledkem bylo tahání se o golový rozdíl v náš prospěch. Záchytným bodem a to doslova byl pro nás golman Jirka Skalický, který nastoupil do druhé poloviny s excelentní formou z předcházejících utkání a který dokázal vychytat několik "zlomových" míčů, které by nám v konci utkání jistě chyběli. Díky němu a pevné vůli všech, jsme vzdorovali do poslední chvíle, kdy se rozhodčí za každou cenu ještě snažili změnit výsledek utkání ve prospěch domácích. V čase 59:30 činí náš golový náskok pouze jednu branku a přecházíme do útoku. Domácí obrana vede osobku na všechny naše hráče a tak nám nezbývá než se prosadit v akci jeden na jednoho. V tuto chvíli jsme již doufali, že není co řešit. Rozhodčí si však dokázali najít cestu, jak "vydělané" peníze zúročit. Odpískali Faltejskovi nesmyslné nesení míče a tím i jeho ztrátu. V důsledku této situace a rychlému rozehrání domácích nám nezbylo než odvézt špinavou práci a trhák zneškodnit faulem. Výsledkem toho byl sedmi metrový hod. To už celá střídačka stála a vypadalo to jak v Naganu. Jirka Skalický během zápasu odváděl dobrou práci, ale že dokáže nemožné, tomu nevěřil snad ani on sám. Sedmimetrový hod zneškodnil, i když jsme ani nedoufali, že odražený míč padající do branky ještě stihne. Povedlo se a následujících 5 vteřin již nebyl problém míč udržet. To už jsme běželi do středu hřiště, aby jsme těžce vybojované vítězství oslavili. Závěrem snad jen, že u obou mužstev byla vidět touha zvítězit, neboť Jablonec do tohoto utkání dosud neprohrál a nás hnal pocit, že musíme hrát naplno jako předcházející utkání z Hradcem. O rozhodčích bych mohl napsat stejně dlouhý článek, který by byl výčtem chyb, jež se dopustili, ale které dělali na obou stranách, přičemž tím pádem nemohli být spokojeni ani domácí. Děkuji všem a každému zvlášť za tento výsledek a plné nasazení, v tomto případě až do poslední vteřiny. V neposlední řadě také lavičce, která i když nijak nemohla přispět v rozhodujících chvílích, podporovala svoje hráče hlasitým křikem a snahou udržet je stále aktivní.
Fotky ze zápasu v galerii.

Datum 14.09.2008

Vložil Tomas

Titulek 2.kolo - Hradec je za námi!!

Odpovědět

Pce - Hradec Králové 31:26 (16:12)
Sestava: Skalický J., Čekal, - Havlas 4, Forman 2, Skalický R. 11, Faltejsek 4, Minařík 4, Novotný 1, Papoušek, Šmidrkal 2, Černík, Vtípil, Nosil 2,Urbanec 1.
Co bych k tomu tak asi napsal?? Kdyby jedním slovem tak - výborný, krása, perfektně zahraný, poklona, super!! I přes jisté nesrovnalosti před začátkem utkání, které byly neméně dramatické, jsem začátek utkání a vlastně celý zapas sledoval perfektně sehraný tým. Je vidět, že dokážeme máknout a odehrát výborné utkání. Myslím, že podobný pocit měli i diváci v hledišti ( kterých Šedou napočítal celých 30), na jejichž tvářích jsem sledoval úsměv a jakousi duševní podporu celému týmu. Tak, jako se dokážeme vyhecovat v útoku a zahrát signál či slušný odblok pro zakončení ať už spojek, křídel či piketů, podobnou záležitost jsem dnes sledoval i v obraně, kde bylo vidět, že Formič má formu a že je jakýmsi táhlem pro ostatní hráče. Myslím, že to je právě náš kámen úrazu, protože tak jako dokážeme dát hodně golů, hodně jich dostaneme, přičemž ne vždy je na vině golman. Toho však dnes také kárat nemohu, protože Jirka v bráně exceloval, a to co obranou náhodou prošlo, perfektním zákrokem zneškodnil. Ale abych jenom nechválil, i dnes jsme měli několik školáckých chyb, které byly zbytečné a díky nimž by bylo skore ještě vyšší. Naneštěstí se ztratily v zástupu proměněných branek a tak je nechám v zapomnění, konec konců všichni si můžeme šáhnout do svědomí. Závěrem .... díky! PS: ne moc kvalitní foto v galerii