Datum 17.03.2009

Vložil Culiš

Titulek Re: Šroubárna Žatec - HC SKP Pardubice 31:30 (15:15) !

Odpovědět

"tradičně" napíšu pár slov, nebo spíše jakousi rekapitulaci, na které jsme se shodli po odehraném zápase na cestě domů. Psát o tom, že nám díky zraněním chybí důležité posily, by vůči ostatním hráčům nebylo fér. Bylo jasné, že vývoj utkání bude záležet na každém z nás a myslím, že podle toho jsme k tomu také přistupovali a že každý hráč na hřišti ze sebe vymáčknul maximum. I přes to, že začátek utkání nám trochu utekl, dokázali jsme, že domluvená taktika rychlých protiútoků bez zbytečných chyb jak v obraně tak v útoku bude nejlepším řešením. Důkazem toho bylo vyrovnané skore v poločase a následné odskočení o dva goly. Bohužel, i přes bojovnost celého družstva jsme nedokázali náskok udržet. Závěrečných pět minut kdy skore bylo zase vyrovnné dokázali rozhodčí domácí podržet a na naše dva vyloučené a sedmi metrový hod, který proměnili, jsme již nestačili odpovědět.
Pozitiva - mladší hráči a hráči hrající většinou za "B" dokázali odehrát vyrovnané utkání, přičemž právě zkušenostmi z těchto utkání zvedají herní úroveň celého družstva.
- i přesto, že jsme bez 9ti důležitých hráčů, dokážeme odjet na zápas v dostatečném počtu a odehrát ho s takovým výsledkem
Negativa - snad jen ta prohra, za kterou ale nelze nikoho vinit

Datum 08.03.2009

Vložil šedou

Titulek Pardubice - Jablonec 24:26 (16:15)

Odpovědět

Pardubice: Culka, Skalický J. - Forman, Novotný 3, Nosil 4, Šmidrkal 5, Hrubý 4, Černík 2, Dvořák 2, Hlaváček 4/1, Urbanec, Valenta. Trenéři Deml, Keřt, Vašek. Jablonec: Hlinka, Rajdl - Dědeček 2, Mrklas 6, Svoboda 6, Duben, Kubal, Ziebiger, Meloun, Žák 1, Hlinka 10, Šatava, Sluka, Hanák. Trenéři Balatka, Dědeček, Ertl, Rybák. 7 m 2/1-0, ŽK 1:1, 2 min. 3:2, Vývoj skóre 1:1,2:5,5:9,10:10,15:13,16:17,19:19,20:22,23:26. Pardubice bez Faltejska, Skalického R., Havlase, Minaříka, Papouška. Od 30. do 39., 41. do 46. a 47. do 58. minuty bez vstřeleného gólu (23 minut !)

Datum 02.03.2009

Titulek Bod z Mechova - úspěch nebo ztráta ?

Odpovědět

Slavia Hradec Králové - HC SKP Pardubice 20:20 (10:7) Culka, Skalický J. - Forman 3, Skalický R. 3, Novotný 2, Nosil 3, Šmidrkal 2, Hrubý 2, Černík 2, Dvořák, Hlaváček 3, Valúch, Urbanec. Opět bez Fedi, dále bez Papina a Černocha. Podle prezidenta bylo i na výhru, ovšem musely by se proměňovat šance a trháky. V neděli čeká Jablonec, který smázl Slávku (!)

Datum 03.03.2009

Titulek Re: Bod z Mechova - úspěch nebo ztráta ?

Odpovědět

O poznání lepší zápas než s Chomutovam. Chyběly nám další posily, ale bojovnost zbytku týmu dokázala celou dobu vzdorovat náporu Hradce v jejich domácím prostředí. Útok někdy postrádal důraznější zakončení za golmanova záda a bohužel neproměněné "jisté" goly ze 7mi metrů mohli výsledek utkání změnit v náš prospěch. Další z věcí, které by se daly vytknout bylo, že u některých hráčů se projevila nervozita a nedisciplinovanost, která by se při takových to vyrovnaných utkáních neměla objevovat. V takových to situacích to dokáže akorát soupeře pobavit a dostat "na koně" a tím je duševně podpořit. K rozhodčím není co vytknout a tak výsledek zápasu byl pouze v naší režii.

Vložil Skalda

Titulek Re: Re: Bod z Mechova - úspěch nebo ztráta ?

Odpovědět

A musíš také dodat, že nejde jen o disciplinovanost, ale v neposlední řadě chybý u některých hráču soudnost. Něco se řekne a dohodnou se nějaká pravidla a ty se nedodržují. A ta soudnost rozhoduje také v těchto vyrovnaných zápasech, protože tím jsou poté otráveny hráči, kteří makají.

Datum 23.02.2009

Titulek V utkání o 3. místo porážka

Odpovědět

Pardubice: Culka, Skalický J. - Havlas, Forman, Skalický R. 6/1, Minařík 2, Novotný 2, Papoušek 1, Nosil 3, Šmidrkal 1, Hrubý 3, Černík, Hlaváček 4. Chomutov: Kurial - Bartášek 3, Bada Jind. 3, Bada Jar. 1, Vaněk 4, Pošta 1, Jiřík 1, Caprnda, Šopejstal 9, Klouček 1, Shrbený, Vaněk 2, Mydlář. 7 m 3/1-2/2, ŽK 2:2, 2 min. 3:3, vývoj skóre 2:0,4:4,6:5,8:8,10:9,14:13,15:16,19:19,20:22,21:25. Bez Faltejska, po první půli bez Havlase, po zápase možná bez Papoucha oproti podzimu bez Vtípila a Bakyho, dopadlo to tak jak to dopadlo.

Titulek Re: V utkání o 3. místo porážka

Odpovědět

Asi bych doplnil, že i přesto že jsem neviděl zápis ze zápasu nebudu daleko od pravdy, když napíšu že po nějaké 35 minutě jsme totálně přestali hrát a neproměňovali ani vyložené šance, k tomu připočítám dvě neproměněné sedmičky a jsme minimálně +4 goly což by na vítězství stačilo. Pochválit ale musím výbornou obranu v druhé polovině zápasu v čele s Márou Formanem, Víťou, Mínou....Byl to ze začátku dobře rozehraný zápas v domácím prostředí, podporující cca.60 diváků. Bohužel s takto vyrovnaným soupeřem je potřeba hrát disciplinovaně a bez chyb. což se nám v závěru moc nedařilo, takže "tahanici" o jeden gol jsme nakonec nebyli schopni udržet a prohráli více méně svojí chybou. Doufám že i přes chybějící některé hráče ukážeme, že zlepšené tréninkové podmínky nám naše šance v druhé lize vyrovnají.

Datum 24.02.2009

Vložil Martin Keřt

Odpovědět

Utkání jsme prohráli (1.) střeleckou impotencí (zejména ve druhém poločase jsme jednak nepromněňovali vyložené gólové šance a jednak stříleli z nepřipravených pozic), (2.) absencí herního myšlení při řešení i jednodušších hermích situací, (3.) hráčskou nekázní při plnění jak obraných tak útočných úkolů a (4.) neochotou podřídit osobní prospěch /úspěch/ jednotlivých hráčů kolektivu. Vše uvedené se projevilo i ve 4minutové přesilovce v začátku druhého poločasu, kterou jsme prohráli 1 : 2.